053-941-9452

אריזות זה כל העניין

יותר מכל זמן אחר, היום ארגון המוצרים ואריזתם מהווים ציר מרכזי להצלחה או לכישלון של עסקי שיווק. כמות השווקים אליהם בתי עסק פונים הם גדולים יותר מאי פעם, לפעמים אף מעבר לים, והצריכה של בני אדם הפכה להיות יותר ממוקדת ורחבה.
 
בנוסף, הטכנולוגיה שנכנסה לבתי האנשים ולבתי עסק הולידה קניית מוצרים וגאדג'טים מאורגנים היטב וארוזים בצורה בטיחותית שלא תפגע חלילה במוצר ובאיכותו. על כן, יש צורך במערך שלם של צוותים האחראיים על שיווק המוצר החל מאריזתו ועד לשיווקו: באיזה סוג חומר אריזה להשתמש, צבעים, סטריליזציה, גודל ועוד.
 
תהליך אריזת המוצר ועיצובו דורש בדיקה של כמה פרמטרים עיקריים: גודל, בטיחות ועיצוב. לגודל האריזה יש שתי מטרות עיקריות. ראשית, להתאים את האריזה לגודל המוצר עצמו. אם המוצר הינו קטן ושברירי אולי יש צורך להשאיר מעט חלל אוורירי על מנת לשמור על שלמות המוצר ועל קיבועו. שנית, קביעת הגודל חשובה לצרכים שיווקיים. פעמים רבות מוצרים קטנים מדי או גדולים מדי צריכים לבלוט לעין בבתי העסק השונים ועל כן צריך מעט להגדיל אותם או להקטין אותם בעזרת גודל האריזה ולהגיע לגודל לא מסורבל מדי, מתאים לכף היד המשדר אמינות וחוזק.
 
לצפייה בדוגמאות השונות: לחץ
 
בטיחות חשובה לשלמות המוצר. חומרי אריזה זולים ומתקלים יכולים להתבלות על המדפים בחנויות והצבע יכול לדהות מן האריזה – דבר העלול לגרום לזניחת המוצר על ידי הלקוחות. בנוסף, אריזות מחומרים זולים וגרועים יכולים להשפיע על חזות המוצר ולהרחיק לקוחות פוטנציאליים. מה שמביא אותנו לנושא העיצוב.
 
עיצוב המוצרים הפך בעולם הפוסט תעשייתי לדיסציפלינה מאוד חשובה במכירות ובמיתוג. חשבו על האריזה של האייפון כמה היא מושכת, פשוטה, קומפקטית ויפה. מעין תיבת קסמים בגודל כף היד. עיצוב האריזה בא לידי ביטוי מבחינת הצבעים ומבחינה צורנית.   
 
המיתוג הוא בעצם המוצר המוגמר שנמצא על המדף בחנויות העסקים. את המיתוג רואים באופן ויזואלי ומציאותי כשניגשים לבחון את המוצר מול העיניים. במקרה זה הלקוח חש את המוצר ומשתמש בכל חושיו- מישוש, ראיה, ריח וכולי. עסקים המעוניינים למנף את המוצר שלהם צריכים להקדיש מחשבה עמוקה ומקיפה בנושא אריזות ותהליך האריזה של המוצר.
 
לקריאה נוספת: אומנות האריזה

שקיות נייר ממוחזר

שקיות לאופנה

שקיות לקוסמטיקה

שקיות ידיות דליה

משקאות ויין

שקיות ריבועיות

שקיות רוחביות

שקיות אורכיות